Reklama

Michał Nagamow zginął podczas inwazji na Ukrainie. Rosja potwierdza

Pułkownik Michaił Nagamow, dowódca rosyjskiego pułku inżynieryjno-saperskiego, został zabity podczas inwazji na Ukrainę - podała ukraińska armia. Informację o jego śmierci potwierdziła również strona rosyjska. Wojskowy miał 42 lata.

Michaił Nagamow pochodził z miejscowości Susłongier z autonomicznej republiki Mari El w europejskiej części Rosji. Rosyjskie media informowały, że dowodził pułkiem saperów, stacjonującym w Rostowie.

"Zginął 13 kwietnia podczas operacji specjalnej na Ukrainie. Miał 42 lata. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom" - przekazały władze jego rodzinnej miejscowości za pośrednictwem serwisu VKontakte.

Informację o "wyeliminowaniu" dowódcy przekazały w środę media ukraińskie, powołując się na źródła wojskowe. "Ukraińskie Safari 2.0 trwa. Zgubiłem się na 'ćwiczeniach', ale już wróciłem do domu" - przekazały Siły Zbrojne Ukrainy, cytowane przez Kanał 24.

Reklama

Wojna na Ukrainie. Rosja straciła ponad 21 tys. żołnierzy

Od początku inwazji na Ukrainę rosyjska armia straciła już około 21 tys. żołnierzy - poinformował w czwartkowym komunikacie na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ponadto wojska najeźdźcy straciły dotychczas 829 czołgów, 2118 transporterów opancerzonych, 393 systemy artyleryjskie, 136 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 67 systemów obrony przeciwlotniczej, 172 samoloty, 151 śmigłowców, 1508 samochodów, osiem okrętów i łodzi, 76 cystern z paliwem oraz 166 samolotów bezzałogowych.

14 kwietnia portal Forbes.ua opublikował szacunki, według których ukraińskie siły zbrojne (stan na 14 kwietnia - red.) zniszczyły 5260 jednostek rosyjskiego sprzętu wojskowego o wartości ponad 10,8 mld dolarów. Najdroższym rodzajem uzbrojenia utraconego przez Kreml był krążownik rakietowy Moskwa, wart około 750 mln dolarów.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Relacja na żywo. 57. dzień inwazji Rosji

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama