Reklama

Reklama

Media: Wszystkie mosty na Dnieprze i Ingulcu uszkodzone. Rosja w potrzasku

Ukraińscy obrońcy uszkodzili wszystkie mosty na rzekach Dniepr i Ingulec w obwodzie chersońskim. "Rosjanie nie mogą przenosić ciężkiego sprzętu wojskowego" - poinformował w mediach społecznościowych analityk wojskowy Michael MacKay.

Kanadyjski analityk na Twitterze poinformował, że obrońcy Ukrainy uszkodzili wszystkie mosty na rzekach Dniepr i Ingulec w obwodzie chersońskim. 

Wszystkie mosty uszkodzone. Rosjanie pod Chersoniem w tarapatach

Rosyjscy najeźdźcy nie mogą przenosić ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym czołgów, co poważnie osłabia armię Putina.

Według doniesień z frontu Rosja sprowadziła pontony, aby zaopatrywać swoje siły na południu pod Chersoniem, ale ukraińska armia zniszczyła również te przeprawy.

Kontrofensywa. Postępy ukraińskich sił zbrojnych

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) ocenił, że siły ukraińskie wciąż osiągały we wtorek znaczne postępy w obwodzie chersońskim na południu kraju, a jednocześnie kontynuowały kontrofensywę w obwodach charkowskim i ługańskim na wschodzie.

Reklama

Siły ukraińskie wyzwoliły kilka miejscowości na wschodnim brzegu rzeki Ingulec, wzdłuż drogi T2207, zmuszając wojska rosyjskie do odwrotu na południe, w stronę miasta Chersoń. Ukraińscy w dalszym ciągu napierali też w kierunku południowym wzdłuż rzeki Dniepr i drogi T0403, odcinając rosyjskie linie komunikacji lądowej na północy obwodu.

Tym postępom towarzyszyły uderzenia w rosyjskie obiekty wojskowe i węzły logistyczne, co uniemożliwiało najeźdźcom przerzucanie dodatkowej amunicji, rezerw, poborowych i innych środków wzmacniających ich pozycje na froncie. Rosyjskie źródła informowały, że siły ukraińskie po raz kolejny ostrzelały most Antonowski w Chersoniu.


Reklama

Reklama

Reklama