Reklama

Reklama

Media: Władimir Putin ogłosił mobilizację i wyjechał na urlop

Władimir Putin po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Rosji pojechał na urlop - informuje portal Swoboda. Putin miał udać się do rezydencji w obwodzie nowogrodzkim. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzecza, by Putin wyjechał ze stolicy.

Po raz ostatni Władimir Putin wystąpił publicznie w środę wieczorem w Nowogrodzie Wielkim. Później Putin rozpoczął co najmniej tygodniową przerwę w aktywności publicznej - czytamy.

Rosja. Putin wyjechał do obwodu nowogrodzkiego

Radio Swoboda cytuje kanał na Telegramie Faridaily prowadzony przez dziennikarkę Faridę Rustamową. Rustamowa pisze o wyjeździe Putina, powołując się na trzy źródła.

Dziennikarka zaznacza, że podczas gdy Putin jest na urlopie, w telewizji pokazywane są materiały z jego udziałem. Zdaniem Rustamowej to tzw. konserwy, które zostały nagrane wcześniej.

Reklama

Jedno ze źródeł twierdzi, że Putin jest w rezydencji na Wałdaju w obwodzie nowogrodzkim.

Pieskow zaprzecza

Komentatorzy zwrócili uwagę, że Putin w piątek nie przyszedł na koncert w Moskwie podczas akcji poparcia dla tzw. referendów na okupowanych terytoriach ukraińskich. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Putin był zajęty. Zaprzeczył temu, że Putin jest na urlopie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy