Reklama

Reklama

Media: Ukraińscy żołnierze szkolą się z obsługi drona kamikadze

"20 ukraińskich żołnierzy rozpoczęło szkolenie z obsługi nowego drona Phoenix Ghost" - poinformował na Twitterze Dan Lamot, korespondent wojskowy "Washington Post", powołując się na anonimowe źródło w Pentagonie.

Według informacji dziennikarza szkolenie z obsługi drona dla 20 ukraińskich żołnierzy rozpoczęło się 1 maja. 

"20 ukraińskich żołnierzy rozpoczęło wczoraj szkolenie z obsługi nowego drona Phoenix Ghost. Bezzałogowy samolot jest amunicją krążącą którą można uderzyć bezpośrednio w pojazdy lub formacje wojsk" - napisał Dan Lamot. 

Nowoczesne drony od Amerykanów

Nowoczesny dron Phoenix Ghost to tzw. dron kamikaze, który po uderzeniu w cel nie może zostać ponownie wykorzystany. 

Zaletą sprzętu jest jego precyzyjny system naprowadzania. Phoenix Ghost może niszczyć m.in czołgi. 

Reklama

Pentagon ogłosił przekazanie 121 bezzałogowych statków powietrznych Phoenix Ghost 21 kwietnia po tym, jak Joe Biden ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej o wartości 800 milionów dolarów.

Drony stworzyła firma AEVEX Aerospace we współpracy z Siłami Powietrznymi USA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy