Reklama

Reklama

Media: Rosyjscy marynarze są w złym stanie psychicznym

Ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk poinformował, że kilku rosyjskich marynarzy, którzy od początku roku pełnili służbę na fregacie Admirał Kastanow, trafiło do Moskwy na leczenie psychiatryczne. Podobnie jest na innych rosyjskich okrętach. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę pojawiają się doniesienia o niskim poziomie motywacji żołnierzy.

"Marynarze z Rosji znajdują się w złym stanie psychicznym z powodu długotrwałego przebywania na morzu" - pisze Roman Cymbaluk na Telegramie.

Ukraina: Rosyjscy marynarze ze złym stanem psychicznym

Jak dodaje, morale pozostałych członków załogi fregaty, wciąż pozostających na okręcie, "również pozostawia wiele do życzenia".

Jak dodał, rosyjska jednostka pełni obecnie służbę na Morzu Śródziemnym.

Od 24 lutego, czyli początku inwazji na Ukrainę, pojawiają się doniesienia o niskim poziomie motywacji wielu rosyjskich żołnierzy uczestniczących w wojnie

Jak powiadomił we wtorek "Washington Post", opracowane na Kremlu plany wojskowe nie zostały zimą przekazane dowódcom, którzy mieli wcielić je w życie na froncie, zaś żołnierze i oficerowie, ściągani na granicę z Ukrainą, nie wiedzieli, że wezmą udział w walkach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy