Reklama

Media: Rosjanie chcą pozbyć się ocalałych po ataku na bazę w Makiejewce

Chociaż Rosjanie nie sporządzili jeszcze listy zabitych i rannych żołnierzy w ataku na kwaterę w Makiejewce, to już próbują pozbyć się ocalałych - podaje "Ukraińska Prawda". Jednym z rozwiązań jest m.in. wysyłanie ich na front. Do ataku doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.

Siły rosyjskie nie zdołały jeszcze sporządzić listy zabitych i rannych w ataku na kwaterę zmobilizowanych Rosjan w Makiejewce w obwodzie donieckim. Mimo to, próbują się pozbyć ocalałych żołnierzy - donosi "Ukraińska Prawda", powołując się na portal "Ważne historie". Jak dodano, próbowano ich nawet wysłać na front. 

Jedna z kobiet z obwodu samarskiego w Rosji przekazała, że nie nie wie, gdzie znajduje się jej mąż, który został ranny w ataku w Makiejewce. Dodała, że nikt nie przekazuje informacji, do jakiego szpitala zostali przewiezieni ranni żołnierze. 

Reklama

- Myślę, że bez problemu można ich wysłać w dowolne miejsce, żeby zatuszować całe to wydarzenie - twierdzi kobieta, której wypowiedź przytacza "Ukraińska Prawda". 

Z kolei rosyjska propagandystka Anastasia Kaszewarowa poinformowała w serwisie Telegram, że Rosjanie, którzy przeżyli ostrzał "chcą zostać wysłani na linię frontu lub gdzieś poza zasięgiem wzroku". We wpisie stwierdziła również, że przeżyło około 216 osób. 

Wojna w Ukrainie. Atak na bazę w Makiejewce

Siły ukraińskie przeprowadziły atak HIMARSAMI na bazę rosyjskich żołnierzy w Makiejewce w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. "Rezerwistów zwieziono do okupowanej Makiejewki i stłoczono tam w budynku szkoły zawodowej" - podało w komunikacie Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy na Telegramie.

Czytaj też: Szojgu potwierdza: 63 żołnierzy zabitych w ataku na kwaterę w Makiejewce

Źródła ukraińskie informowały, że w ataku zginęło około 400 Rosjan, a 300 zostało rannych. Z kolei jak przekazała agencja Reutersa, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu potwierdził śmierć 63 żołnierzy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Makiejewka | atak na bazę wojskową

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy