Reklama

Reklama

Media: Rosja gromadzi systemy rakietowe na białoruskim lotnisku

Rosja skoncentrowała dużą liczbę systemów rakietowych na białoruskim lotnisku Ziabrowka w obwodzie homelskim. Może to świadczyć o przygotowaniach do ataku na Ukrainę - ocenili blogerzy z projektu "Biełaruski Hajun", który monitoruje ruchy wojsk i uzbrojenia na terytorium Białorusi.

"Dzięki zdjęciom z kosmosu nasz zespół mógł dokonać aktualnego i pełnego oglądu całego sprzętu i obiektów, które w tej chwili znajdują się w Ziabrowce" - napisali blogerzy.

Według nich na lotnisku znajduje się 10-14 systemów rakietowych S-400 Triumf, trzy stacje radiolokacyjne Kasta 2E2 oraz 48Ja6 Podlot, oraz dwa systemy rakietowe Pancir. Jest tam także magazyn amunicji z pociskami do systemów S-300/400.

Blogerzy piszą, że samoloty Ił-76 rosyjskich sił zbrojnych dostarczają rakiety do systemów S-400 na lotnisko w Homlu, a stamtąd są one wiezione do Ziabrowki. 

Reklama

Rosja gromadzi rakiety. Możliwy zmasowany atak

Analiza zdjęć pozwala sądzić, że "trwają przygotowania do zmasowanego ataku rakietowego na terytorium Ukrainy w najbliższych tygodniach". Po raz ostatni taki atak z terytorium Białorusi miał miejsce 28 lipca.

W zeszły czwartek Biełaruski Hajun poinformował o serii wybuchów na lotnisku Ziabrowka. Ministerstwo obrony Białorusi zaprzeczyło informacjom o wybuchach, dodając, że zapalił się tam silnik w jednej z maszyn. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy