Reklama

Reklama

Media: Putin opuści Rosję. Pierwszy raz od rozpoczęcia wojny

Wladimir Putin po raz pierwszy od wypowiedzenia wojny Ukrainie wyruszy w zagraniczną podróż. Jak donoszą media, prezydent Rosji ma złożyć wizytę w Tadżykistanie i Turkmenistanie. Nie są to jednak pierwsze zapowiedzi o opuszczeniu granic Rosji przez Putina od 24 lutego. Wcześniej podano, że przywódca ma udać się na Białoruś, jednak wizytę ostatecznie odwołano.

Prezydent Władimir Putin po raz pierwszy opuści Rosję od 24 lutego, kiedy rozpoczął pełnowymiarową wojnę przeciwko Ukrainie. Gazeta "Kommiersant" napisała, że Putin w nadchodzących dniach uda się do Tadżykistanu i Turkmenistanu.

Putin w Duszanbe ma spotkać się z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonem, a w Aszchabadzie będzie uczestniczyć w Forum Kaspijskim.

Forum Regionów w Grodnie odwołane

20 czerwca premier Rosji Michaił Miszustin informował, że prezydent Putin ma udać się na wizytę na Białoruś. Putin nie gościł tam od trzech lat. 

Podróż do tego kraju miała odbyć się 30 czerwca w związku ze szczytem Forum Regionów w Grodnie - mieście znajdującym się 20 km od polsko-białoruskiej granicy. Po wielu spekulacjach wyjazd przywódcy Rosji został jednak odwołany.

Reklama

Ostatecznie Putin spotkał się z Alaksandrem Łukaszenką w sobotę w Petersburgu. Podczas rozmowy białoruski dyktator stwierdził, że jest "mocno poirytowany" polityką, jaką prowadzi Polska i Litwa. Łukaszenka oznajmił wówczas, że izolowanie obwodu kaliningradzkiego jest podobne do wypowiedzenia wojny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy