Reklama

Reklama

Media: Propagandowy piosenkarz odwołał koncert w Chersoniu. Taki podał powód

Rosyjski piosenkarz Oleg Gazmanow, który rozpowszechnia w swoich utworach propagandę Kremla, "odwołał" koncert w Chersoniu na południu Ukrainy, tłumacząc się małą liczbą sprzedanych biletów - przekazał Unian. Od 2015 roku Gazmanow znajduje się na liście osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy.

Występ Gazmanowa, anonsowany pod hasłem "Rosja jest tutaj na zawsze", był pierwotnie planowany na niedzielę 13 listopada. Piosenkarz poinformował na swoim koncie na Twitterze, że odwołanie koncertu z powodu braku zainteresowania biletami zdarzyło się jakoby "po raz pierwszy" w jego karierze.

Wojna w Ukrainie. Piosenkarz na liście osób stanowiących zagrożenie

Gazmanow, jedna z największych gwiazd rosyjskiej estrady, jest znany ze wspierania polityki władz i prezydenta Putina, w tym inwazji na Ukrainę. Piosenkarz wyróżniony tytułem Ludowego Artysty Federacji Rosyjskiej śpiewa w swoich utworach m.in. o tym, że Rosja, Ukraina, Białoruś, Mołdawia i "Pribałtyka", czyli Litwa, Łotwa i Estonia powinny być "jednym państwem". W 2017 roku Gazmanow koncertował w okupowanym przez Rosjan ukraińskim Doniecku.

Reklama

W 2014 roku władze Łotwy zakazały Gazmanowowi wjazdu na terytorium kraju, a dwa lata później podobną decyzję podjął rząd w Wilnie. Od 2015 roku piosenkarz znajduje się na liście osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy