Reklama

Reklama

Media: Miedwiediew przedstawił się jako następca Putina

Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania z przywódcami separatystów z Donbasu i Ługańska przedstawiał się jako następca Putina - wynika z informacji, które podaje ukraiński Kanał24.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odwiedził tereny separatystycznej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) na wschodzie Ukrainy w drugim tygodniu sierpnia. 

Miedwiediew, który obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji, relacjonował na Telegramie, że przybył do tzw. ŁRL, by na polecenie prezydenta Władimira Putina omówić sprawy bezpieczeństwa "w republikach Donbasu", czyli na okupowanym terytorium ukraińskim.

Jak wówczas tłumaczył, spotkał się z samozwańczymi władzami tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej i tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. "Szczególną uwagę" poświęcono "zharmonizowaniu" prawa separatystycznych republik z prawem Rosji - przekazał Miedwiediew.

Media: Miedwiediew mówi, że zastąpi Putina

Reklama

Portalu ukraińskiego Kanału24, powołując się na swoje ustalenie, informuje, że były prezydent Rosji podczas spotkania z przywódcami quasi-republik przedstawiał się jako następca Władimira Putina.

Miedwiediew miał dawać do zrozumienia, obecny prezydent Rosji wkrótce ustąpi, a on sam zostanie przywódcą Rosji. 

Miedwiediew był prezydentem Rosji w latach 2008-2012, później został premierem Rosji. Od 2020 roku pełni rolę wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy