Reklama

Reklama

Media: Mężczyzna skazany za "obrazę Łukaszenki". Powodem ostrzał Ukrainy

68-letni Alaksandr Patapau, mieszkaniec Witebska na Białorusi został oskarżony o znieważenie Alaksandra Łukaszenki. Sąd skazał mężczyznę na dwa lata kolonii karnej. Powodem był komentarz mężczyzny w internecie o ostrzałach Ukrainy. W jednym z nich, w Kijowie zginęła jego córka.

Niezależna gazeta "Nasza Niwa" nie publikuje treści zamieszczonego przez mężczyznę komentarza, ale wyjaśnia, że Patapau w popularnym serwisie Odnokłassniki napisał o odpalaniu pocisków rakietowych przeciwko Ukrainie z terytorium Białorusi. We wpisie wspomniał również o Łukaszence.

Mieszkaniec Witebska miał zamieścić komentarz po jednym z ostrzałów Kijowa. Z powodu ataków sił rosyjskich w stolicy Ukrainy, Kijowie zginęła jego córka.

"Bał się, że umrze"

Na procesie Patapau mówił, że źle się czuje i boi się, że umrze. Przez 94 dni był przetrzymywany w surowych warunkach w areszcie śledczym. Wezwany przez sąd lekarz więzienny oświadczył, że Patapau otrzymuje należną pomoc medyczną i nie wymaga skierowania do szpitala.

Reklama

Sąd oskarżył 68-latka o "obrazę Łukaszenki" i wydał wyrok dwóch lat w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Białoruś bierze udział w wojnie Putina

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, udział Białorusi w wojnie owiany był tajemnicą. Według pojawiających się informacji, Rosja ma wykorzystywać terytorium Białorusi do prowadzenia ostrzału Ukrainy.Łukaszenka wprost przyznał, że Mińsk bierze udział w "specjalnej operacji wojskowej" i oskarżył Ukrainę o przygotowanie ataku na Białoruś.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy