Reklama

Reklama

Media: Długa kolumna wojskowych pojazdów zmierza na Krym

W sieci pojawiło się nagranie długiej kolumny pojazdów wojskowych zmierzających w stronę okupowanego przez Rosję Półwyspu Krymskiego. Transport zarejestrowano niedługo po informacjach o silnych eksplozjach m.in. na przedmieściach Jałty i w Ałupce.

Na nagraniu, które pojawiło się w serwisie Telegram na profilu relacjonującym wydarzenia w Symferopolu, mieście na Półwyspie Krymskim, widać długą kolumnę pojazdów wojskowych zmierzających Mostem Kerczeńskim w stronę Krymu. Krym. Eksplozje w czasie przemowy Putina

Wcześniej ukraiński portal Suspilne informował o eksplozjach na okupowanym przez Rosję półwyspie. Wybuchy miały miejsce podczas wystąpienia na Kremlu Władimira Putina, który ogłosił aneksję okupowanych przez Rosję terytoriów południowo-wschodniej Ukrainy.  

Wybuchy słychać było na przedmieściach Jałty, w Ałupce i w miejscowości Partenit pod Ałusztą - informował Suspilne, powołując się na media społecznościowe. Wszystkie te miejscowości leżą na południowym wybrzeżu Półwyspu Krymskiego. Do tak silnych eksplozji doszło w tym rejonie po raz pierwszy - wynika z relacji mieszkańców.

Reklama

Eksplozje rozpoczęły się około godz. 15.30 (godz. 14.30 czasu polskiego). W tym czasie na Kremlu rozpoczęło się wystąpienie Putina, w którym ogłosił on aneksję okupowanych terytoriów na wschodzie i południu Ukrainy.

Putin: Obwód chersoński i zaporoski niepodległymi państwami

Putin wydał w czwartek wieczorem dekrety uznające obwody chersoński i zaporoski za "suwerenne i niepodległe państwa". Decyzję tę ma zatwierdzić rosyjski parlament, a następnie oba terytoria, podobnie jak regiony doniecki i ługański, zostaną anektowane.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy