Reklama

McDonald's już nie dla Rosjan. Przed restauracjami ustawiły się gigantyczne kolejki

850 restauracji McDonald's w Rosji zawiesza swoją działalność. To ruch firmy spowodowany solidarnością z Ukrainą, na terenie której Rosja prowadzi wojnę. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania, które przedstawiają gigantyczne kolejki Rosjan ustawiających się po ostatni posiłek w McDonaldzie.

"McDonald's Corp. ogłosił we wtorek, że tymczasowo zamknie swoje restauracje w Rosji, stając się ostatnią zachodnią firmą, która wstrzymała wszystkie operacje w tym kraju po jego inwazji na Ukrainę" - przekazał Reuters.

Informacja ta została odnotowana również przez propagandowe rosyjskie media. Jak jednak zaznaczono chociażby w serwisie volgasib.ru, zamknięcie restauracji spowodowane jest problemami z zaopatrzeniem. O prawdziwym powodzie decyzji firmy nie wspomniano.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Tłumy Rosjan w kolejce do McDonalda

Jak widać na zdjęciach i nagraniach, które pojawiły się w sieci, Rosjanie tłumnie ruszyli po swój ostatni posiłek w McDonaldzie. Na nagraniach widać ciąg samochodów, które ustawiają się w kolejce, a także ludzi stojących przed budynkiem McDonald's.

W sieci szybko zaczęły się pojawiać zestawienia aktualnych zdjęć z innymi fotografiami. Jedna z nich przedstawia kolejkę Rosjan do McDonalda aktualnie i kolejkę do tej samej sieci restauracji sprzed 30 lat, kiedy McDonald's pierwszy raz pojawił się w tym kraju.

Drugie zestawienie, które pojawiło się w sieci, jest wyjątkowo wymowne. Na jednym zdjęciu widzimy kolejkę Rosjan po jedzenie serwowane w McDonaldzie, a na drugim tłum Ukraińców ukrywających się przed rosyjskimi pociskami w Irpieniu.

Wojna w Ukrainie trwa od dwóch tygodni

Mijają dwa tygodnie od chwili wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego wojska rosyjskie wkroczyły na niepodległe ukraińskie terytorium i rozpoczęły krwawą ofensywę. Polecenie prezydenta Rosji Władimira Putina miało wywołać konsternację nawet w samym FSB - ujawnił analityk tej organizacji w dokumencie, który wyciekł do mediów.

Choć rosyjskie wojska ponoszą gigantyczne straty, a Ukraińcy dzielnie się bronią, kraj przeżywa katastrofę humanitarną. Rosjanie dopuszczają się na miejscu zbrodni wojennych - od ostrzeliwania budynków mieszkalnych, przez gwałty i grabieże, aż po mordowanie cywilów. We wtorek światło dzienne ujrzało nagranie, na którym widzimy, jak czołg strzela do cywilnego samochodu, którym podróżowała para starszych Ukraińców. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | mcdonald's

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy