Reklama

Matka do rosyjskiego żołnierza: Kto będzie nam na emeryturę zarabiać?

Ukraiński wywiad wojskowy udostępnił kolejną przechwyconą rozmowę rosyjskiego żołnierza. Wojskowy rozmawiał z matką, która żaliła się, że w jej kraju podawane są nieprawdziwie informacje o rosyjskich stratach w Ukrainie i martwi się, kto będzie zarabiał na emerytury Rosjan.

W opublikowanym fragmencie rozmowy żona rosyjskiego wojskowego z Buriacji radzi mu, by zwolnił się z armii. Przekonuje, że konsekwencje prawne, którymi zastrasza wojskowych dowództwo, nie mają podstaw.

Matka mężczyzny z kolei narzeka na fałszywe informacje o rosyjskich stratach przedstawiane przez media w Rosji. Zaznacza, że USA i Ukraina podają znacznie wyższe bilanse rosyjskich strat osobowych. "To wiek od 18 do 25 lat. A kto będzie nam na emeryturę zarabiać? Nikt. Emerytury nie będzie (...)" - mówi.

Odbudowa Ukrainy za rosyjskie pieniądze

Kobieta skarży się też, że nie wiadomo jak długo będzie przeciągać się "operacja specjalna" - jak określa się w Rosji inwazję na Ukrainę. Dodaje, że Ukrainę trzeba będzie odbudowywać za rosyjskie pieniądze.

Reklama

Jednocześnie - jak kontynuuje - w telewizji pokazywane są tylko obchody różnych świąt. "99 lat Ułan Ude - wielki koncert! Mają to gdzieś, że w Buriacji każdego dnia chowają chłopaków z Ukrainy (...)" - kwituje.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Wojna w Ukrainie 2022 | przechwycona rozmowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy