Reklama

Reklama

Marija Zacharowa: Wojna nuklearna jest niedopuszczalna

- Rosja nie zamierza uczestniczyć w zaostrzaniu retoryki nuklearnej - twierdzi rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa. Tymczasem to liderzy tego kraju - Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew straszą użyciem niebezpiecznej broni i "wszystkich środków".

- Federacja Rosyjska w pełni przestrzega zasady niedopuszczalności wojny nuklearnej. Wielokrotnie to powtarzaliśmy i potwierdzaliśmy. W takiej wojnie nie może być zwycięzców, nigdy nie powinna być rozpętana - powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa podczas konferencji prasowej.

Dodała, że "Rosja nie zamierza uczestniczyć w zaostrzaniu retoryki nuklearnej". - Tylko Zachód tego potrzebuje. Waszyngton i inne zachodnie stolice mogą być zainteresowane eskalacją sytuacji wokół broni jądrowej i obwinieniem za to Federacji Rosyjskiej - stwierdziła.

Reklama

Atomowe groźby Rosji

"Ukraińska Prawda" zauważa, że to Władimir Putin, zaraz po tym jak ogłosił częściową mobilizację w Rosji, po raz kolejny groził państwom zachodnim użyciem broni jądrowej. - W przypadku zagrożenia integralności terytorialnej naszego kraju, w celu zapewnienia ochrony Rosji i jej obywateli, wykorzystamy wszystkie środki, którymi dysponujemy - mówił wtedy.

Po tym jak Kreml ogłosił aneksję czterech ukraińskich obwodów, w których przeprowadzono pseudoreferenda, prezydent Wołodymyr Zełenski mówił o konieczności integracji Ukrainy i NATO.

Wówczas były prezydent i premier Rosji Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że "Zełenski chce szybko wstąpić do NATO". "Świetny pomysł. Wręcz błaga Sojusz Północnoatlantycki o przyspieszenie rozpoczęcia trzeciej wojny światowej" - pisał.

Reklama

Reklama

Reklama