Reklama

Reklama

Makabryczne odkrycie w Buczy. Sala tortur w obozie dla dzieci

Ukraińskie służby dokonały w podkijowskiej Buczy makabrycznego odkrycia. Jak donosił w sobotę portal 24tv.ua, rosyjscy żołnierze podczas swojego pobytu w tym mieście urządzili w obozie dla dzieci salę tortur. Pierwsze informacje o tym miejscu pojawiały się w mediach pod koniec lipca.

Bucza stała się symbolem bestialstwa rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Najeźdźcy okupowali miasto na przełomie lutego i marca pozostawiając po sobie obrazy, które wstrząsnęły opinia publiczną na całym świecie. Rosjanie dokonywali tam bestialskich mordów na ludności cywilnej. Cały czas na jaw wychodzą informacje o metodach jakie stosowali wobec mieszkańców miasta. Do tej pory potwierdzono, że zabito tam 426 osób, ale ostateczny bilans ofiar może okazać się wyższy. 

W sobotę ukraińskie służby ujawniły kolejne makabryczne odkrycie. Podczas konferencji prasowej Szef Głównej Dyrekcji Policji Andrij Nebytow zaprezentował dziennikarzom zdjęcia i nagrania z miejsca kaźni, którym okazała się sala tortur w obozie dla dzieci. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zamordowanych zostało tam co najmniej pięć osób, które wcześniej były brutalnie torturowane. 

Reklama

"Więzili, znęcali się, mordowali"

Już pod koniec lipca w mediach pojawiły się doniesienia o tym miejscu. Rosjanie zgotowali w nim mieszkańcom Buczy prawdziwe piekło - więzili, znęcali się, a następnie mordowali.

Salę o specjalnym przeznaczeniu zaimprowizowano w podziemnym pomieszczeniu. Większość z osób, które schodziły tam o własnych siłach, przeważnie już nie wracało na powierzchnię. Przerażające miejsce nagrali reporterzy wpuszczeni tam przez lokalne władze, aby unaocznić bestialstwo Rosjan. Wideo opublikowano następnie w mediach społecznościowych, które można zobaczyć poniżej. Więcej TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy