Reklama

Reklama

Łukaszenka chwali ukraińskie wojsko. Opublikowano nagranie

W internecie pojawiło się nagranie wideo, w którym Alaksandr Łukaszenka wypowiada się z uznaniem o taktyce ukraińskiej armii broniącej kraju przed rosyjskim najazdem. "Najbardziej skuteczne okazały się grupy mobilne, które atakują regularnie i niespodziewanie" - powiedział. Serwis Liveumap, który udostępnił materiał nie wyjaśnił, podczas jakiego posiedzenia została nagrana wypowiedź.

Serwis internetowy Liveumap zamieścił w piątek na Twitterze wideo przedstawiające Alaksandra Łukaszenkę w otoczeniu innych osób, najprawdopodobniej należących także do władz Białorusi.

Zdaniem serwisu białoruski przywódca miał podczas niego "chwalić ukraińską armię" za taktykę przyjętą podczas obrony przed rosyjską inwazją.

Łukaszenka wypowiada się o działaniach wojsk ukraińskich. Wskazuje, że "niespodziewanie i w małych grupach zadają silne ciosy przewyższającym ich liczebnie przeciwnikiem".

Internauci: Sankcje zaczynają odnosić skutek

"Najbardziej skuteczne ze strony ukraińskich sił zbrojnych okazały się grupy mobilne, które regularnie i nagle zbliżały się do przewyższającego je liczebnie przeciwnika, przeprowadzając uderzenia za liniami wojsk" - mówi Łukaszenka podczas posiedzenia gremium, które nie zostało zidentyfikowane we wpisie.

Reklama

Media: Łukaszenka tworzy własne Iskandery. Pomaga mu zaufany człowiek Putina

W licznych komentarzach internauci zwracają uwagę m.in. że "sankcje zaczynają działać" oraz, że "Łukaszenka szykuje się do zmiany frontu".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama