Reklama

Reklama

Lloyd Austin: Rosyjskie okrucieństwo tylko wzmacnia naszą wolę pomocy

- Amerykańska pomoc Ukrainie przekłada się na 18,6 mld dolarów - oznajmił sekretarz obrony USA Lloyd Austin. Szef Pentagonu stwierdził, że "rosyjskie okrucieństwo tylko wzmacnia naszą wolę pomocy Ukrainie". - Rosja mierzy się z kolejnymi porażkami, dlatego dąży do ataków na infrastrukturę cywilną i cywilów. Nie ma co liczyć na to, że kolejne zmasowane ataki złamią ducha walki Ukraińców - podkreślił szef Pentagonu.

Lloyd Austin stwierdził, że Rosja ponownie przeprowadziła ataki na obiekty cywilne w Ukrainie. - Wczoraj widzieliśmy też śmiertelny rezultat eksplozji w Polsce w miejscu blisko granicy z Ukrainą. Będziemy blisko współpracować z naszymi polskimi partnerami, żeby rozwiązać ten problem - oznajmił szef departamentu obrony USA.

USA: Rosja atakuje obiekty cywilne, ponieważ mierzy się z porażką

- Rosja mierzy się z kolejnymi porażkami, dlatego dąży do ataków na infrastrukturę cywilną i cywilów. Nie ma co liczyć na to, że kolejne zmasowane ataki złamią ducha walki Ukraińców - bitwa za bitwą dzielnie bronią się i kontratakują. Dzięki odważnym żołnierzom udało odbić się Chersoń - powiedział Austin.

Reklama

- Grupa Kontaktowa w dalszym ciągu będzie wspierać Ukrainę w obronie i walce o swoją niepodległość, by z sukcesem przeprowadzać operacje na polu bitwy - zadeklarował. - Obecnie nacisk naszej pomocy kładziemy na obronę przeciwlotniczą, podczas gdy Rosja stale bombarduje terytorium ukraińskie. - podkreślił i dodał, że "rosyjskie okrucieństwo tylko wzmacnia naszą wolę pomocy Ukrainie".

Amerykańska pomoc dla Ukrainy wynosi łącznie 18,6 mld dolarów

Austin oznajmił, że łączna amerykańska pomoc przekazywania władzom w Kijowie przekłada się na 18,6 mld dolarów.

Według szefa Pentagonu siedem państw przekazało lub zobowiązało się przekazać Ukrainie systemy ochrony przeciwlotniczej, co pozwoli obronić Ukraińców przed rosyjskimi pociskami. - Polska, Stany Zjednoczone i Czechy pracują nad przekazaniem Ukrainie kolejnych czołgów - dodał.

W Arlington ma miejsce zdalny szczyt Grupy Kontaktowej ds. Ukrainy wraz z udziałem przedstawicieli państw NATO i Ukrainy. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa nie wiadomo, gdzie dokładnie odbywa się spotkanie. Ma to związek z działaniem prewencyjnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy