Reklama

Reklama

Litwa przekaże dron Bayraktar Ukrainie. "Litwini uzbierali na to 5 mln euro"

Bayraktar i inne sprzęty wojskowe wkrótce zostaną przekazane przez Litwę Ukrainie. Jak poinformował minister obrony Arvydas Anuszauskas, zakup pomocy wojskowej był możliwy w dużej mierze dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez samych Litwinów.

"W najbliższej przyszłości Litwa dostarczy nie tylko już obiecane pojazdy opancerzone, ciężarówki i samochody typu SUV, ale przekaże również systemy ochrony przed dronami i termowizory! I, oczywiście, Bayraktar, który zostanie zakupiony za pieniądze zebrane przez Litwinów i osoby, które pomogły Litwie!" - napisał Anuszauskas.

Litwa: Bayraktar dla Ukrainy

Litwini w ciągu czterech dni zebrali 5 mln euro potrzebnych na zakup drona Bayraktar, produkowanego w Turcji, który zostanie przekazany walczącej Ukrainie

Akcję zbiórki pieniędzy ogłosił znany litewskich dziennikarz i działacz społeczny Andrius Tapinas. - Teraz możemy naprawdę świętować - oznajmił Tapinas w sobotę i podziękował wszystkim w kraju i za granicą, którzy przekazali pieniądze.

Reklama

W środę litewskie Ministerstwo Obrony poinformowało o planie przekazania kolejnej puli pomocy wojskowej walczącej z Rosją Ukrainie, której wartość jest szacowana na około 15,5 mln euro. Systemy ochrony przed dronami, termowizory i Bayraktar to dodatkowy sprzęt, o którym nie wspominano we wcześniejszym oświadczeniu resortu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy