Reklama

"Lista hańby" przed ambasadą Rosji w Waszyngtonie

Przed rosyjską ambasadą w Waszyngtonie pojawiła się tablica z napisem "Droga Prezydenta Zełenskiego". Pod nią umieszczono listę rosyjskich dysydentów, którzy zostali zamordowani lub próbowano ich zamordować.

Na ulicy przed ambasadą Rosji w Waszyngtonie umieszczono tabliczkę, na której napisano "Droga Prezydenta Zełenskiego". Przemianowanie ulicy to symboliczny gest sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. 

ZOBACZ: Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy w czasie wojny. Od aktora do bohatera

Pod tablicą umieszczono listę nazwisk rosyjskich opozycjonistów. Na końcu listy napisano "Wciąż obserwujemy". 

Reklama

Na liście znalazł się m.in. Aleksiej Nawalny, lider rosyjskiej opozycji i więzień polityczny. Kolejną wymienioną przez protestujących była dziennikarka Anna Politkowska, która została zastrzelona w centrum Moskwy w 2006 roku. Politkowska nie bała się otwarcie krytykować administracji Putina oraz prowadzonej przez niego wojny w Czeczenii. 

Na liście wpisano też Siergieja Magnitskiego, który zmarł na skutek pobicia w więzieniu. Został osadzony po ujawnieniu nadużyć w organach skarbowych Federacji Rosyjskiej. Kolejny wymieniony to Borys Niemcow, rosyjski polityk, opozycjonista i obrońca praw człowieka. Zamordowano go w Moskwie w 2015 roku. 

Wojna w Ukrainie. Czternasty dzień agresji

Rosjanie zaatakowali Ukrainę dwa tygodnie temu. Mimo nakładania kolejnych sankcji przez Zachód Władimir Putin nie przerywa inwazji. Przekazujemy najważniejsze wieści o wojnie w Ukrainie. Śledź naszą relację na żywo tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama