Reklama

Reklama

"Linia ognia, krwi, potu i śmierci" mierzy prawie cztery tysiące km

Prawie cztery tysiące kilometrów wynosi linia frontu powstała w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Biuro kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego ocenia, że to największa wojna na kontynencie od czasów II wojny światowej.

- Linia frontu na Ukrainie w wojnie rozpoczętej przez Rosję wynosi 3,7 tys. km, jest to największy konflikt zbrojny w Europie od czasów II wojny światowej - powiedział w sobotę Andrij Jermak, szef biura (kancelarii) prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

"Linia ognia, krwi, potu i śmierci"

Słowa te padły w wystąpieniu Jermaka dla uczestników Międzynarodowego Forum Bezpieczeństwa w Halifaksie (Halifax International Security Forum). "Linia ognia, krwi, potu i śmierci" - jak mówił Jermak.

Szef kancelarii prezydenta powiedział, że front ten jest zarazem "główną dziś na świecie czerwoną linią" (niebezpieczną granicą, której nie można przekraczać - red.). "Rosyjska agresja przeciwko Ukrainie jest największym konfliktem zbrojnym w Europie od początku II wojny światowej. Konflikt ten jest bez wątpienia największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzkości od początku XXI wieku" - powiedział Jermak. 

Reklama

Wystąpienie relacjonował ukraiński portal Suspilne.

Tegoroczne Halifax International Security Forum jest czternastym w serii odbywających się od 2009 r. dorocznych spotkań polityków, ekspertów i biznesu. W tym roku w obradach uczestniczy ponad 300 osób. Prezydent Zełenski wypowiedział się dla uczestników forum w formacie online w piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy