Reklama

Reklama

Lider "Nocnych Wilków" ma zostać objęty sankcjami w UE

Gang motocyklowy "Nocne Wilki", a także jego lider Aleksandr Załdostanow, który utrzymuje prywatne kontakty z Władimirem Putinem, mają znaleźć się na nowej liście sankcyjnej opracowywanej przez Unię Europejską - donoszą media.

Jak ustalił serwis EURACTIV, na nowej liście sankcyjnej ma znaleźć się 48 osób i dziewięć instytucji. 

Jedną ze znanych postaci rosyjskiego życia publicznego, która ma stać się persona non grata w Unii Europejskiej, jest Aleksandr Załdostanow. To lider sympatyzującego z Władimirem Putinem gangu motocyklowego "Nocne Wilki"

Prezydent Rosji utrzymuje z nim prywatne relacje. Wielokrotnie bywał także na rajdach, gdzie wspólnie pozowali do zdjęć. 

Nowy pakiet sankcji może wejść w życie już w środę. 

Wielkie spółki na nowej liście sankcyjnej

Obok "Nocnych Wilków" na czarnej liście mają znaleźć się także największy rosyjski bank - Sbierbank oraz potężny kombinat metalurgiczny UMMC i jego szef Andriej Kozicyn. Płacone przez te firmy podatki są znaczące dla budżetu Kremla w obliczu wysokich kosztów inwazji na Ukrainę. 

Reklama

Objęcie Sbierbanku restrykcjami będzie skutkować zamrożeniem jego aktywów poza granicami Rosji i niemal całkowicie uniemożliwi mu transakcje międzynarodowe. Wyłączone z zakazu byłyby jedynie rozliczenia za żywność i nawozy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy