Reklama

Reklama

Liczba Ukraińców wjeżdżających do krajów UE wraca do poziomu sprzed wojny

Unijna komisarz ds. migracji, Ylva Johansson powiadomiła, że liczba mieszkańców Ukrainy przekraczających granicę z krajami Unii Europejskiej powróciła do poziomu sprzed rozpoczęcia wojny. Jak wynika z danych agencji straży granicznej, z Ukrainy od lutego uciekło ponad 6 mln osób.

- Jeśli chodzi o przepływ uchodźców, sytuacja jest teraz stabilna. Na przejściach między UE a Ukrainą liczby są na poziomie przedwojennym, przed COVID-19, więc wracamy do normalnej liczby ludzi przekraczających granice - powiedziała komisarz Johansson.

Johansson dodała, że obecnie taka sama liczba osób opuszcza Ukrainę, jak i wjeżdża do niej z terytorium UE.

- Przewiduję, że wielu Ukraińców w UE podejmie decyzję przed rozpoczęciem roku szkolnego: gdzie go rozpocząć, w państwie członkowskim UE, czy wrócić do Ukrainy - powiedziała.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Ponad 6 mln Ukraińców uciekło z kraju

Johansson przekazała, że Czechy są krajem o największej liczbie ukraińskich uchodźców w przeliczeniu na mieszkańca, a za nimi plasują się Polska, Estonia, Litwa, Bułgaria i Łotwa.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym, do UE uciekło ponad 6 mln Ukraińców - wskazuje Reuters powołując się na dane agencji straży granicznej Frontex. 

W poniedziałek na spotkaniu w Pradze ministrowie spraw wewnętrznych krajów UE omawiają konsekwencje wojny w Ukrainie dla UE.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy