Reklama

Reklama

"Le Figaro": Nastąpi zaostrzenie wojny. Zełenski ma przygotowywać na to Ukrainę

Dziennik "Le Figaro" informuje, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przygotowuje swój kraj na zaostrzenie wojny. To efekt nasilenia ostatnich rosyjskich ataków.

Gazeta przypomina, że prezydent Ukrainy wezwał w sobotę do ewakuacji Donbasu, ponieważ rosyjskie bombardowania nasiliły się w tym regionie i na południu kraju. 

Zmasowane ostrzały w Mikołajowie. Nie tylko Donbas

Także w Mikołajowie doszło do zmasowanych ostrzałów, prawdopodobnie najsilniejszych od rozpoczęcia wojny 24 lutego. Pociski rosyjskie uderzyły w rejony Charkowa i Sum.

W sobotę wieczorem prezydent Zełenski wezwał ludność do ewakuacji obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy, aby uniknąć "rosyjskiego terroru". "Setki tysięcy ludzi, w tym dzieci, wciąż znajdują się na terenach zaciekłych walk w obwodzie donieckim. Im więcej z nich teraz wyjedzie (...), tym mniej zabije armia rosyjska" - oświadczył.

Reklama

Przymusowa ewakuacja ludności Doniecka zapowiedziana przez Irynę Wierieszczuk

Wicepremier Iryna Wierieszczuk zapowiedziała wcześniej przymusową ewakuację całej ludności Doniecka, jednego z dwóch regionów administracyjnych zagłębia przemysłowego Donbasu. Motywowała tę decyzję zniszczeniem sieci gazowych i przewidywanym brakiem ogrzewania zimą.

"Le Figaro" pisze również o "strategii terroru, masowych tortur i egzekucji" ukraińskich więźniów i dużej aktywności rosyjskiej formacji najemniczej, znanej jako grupa Wagnera, w Ukrainie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy