Reklama

Ławrow odznaczony w Mali. "Podsumowanie politycznej kariery"

Minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow został doceniony w... Mali - przyznano mu order państwowy. Ukraińskie media publikują film z tego wydarzenia oraz prześmiewczo komentują, że to podsumowanie politycznej kariery Ławrowa.

Mali jest państwem położnym w Afryce Zachodniej, targanym licznymi niepokojami społecznymi i zmianami na szczeblach władzy.

Jak widzimy, obecnie rządzący są w dobrych stosunkach z władzami na Kremlu. Minister spraw zagranicznych Mali Aleksander Diop odznaczył orderem państwowym swojego rosyjskiego odpowiednika, Siergieja Ławrowa.

Prześmiewcza reakcja ukraińskich mediów

O spotkaniu obu polityków informowała Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji, publikując zdjęcia na swoim profilu na Telegramie.

Prześmiewczo całe wydarzenie skomentowały ukraińskie media. Portal Nexta TV podsumował, że tym odznaczeniem można uznać karierę Ławrowa za kompletną

Reklama

Siergiej Ławrow jest jednym z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Od 2004 r. zarządza rosyjskim MSZ, jest też wielkim zwolennikiem prowadzonej obecnie agresji na Ukrainę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Siergiej Ławrow | Mali | odznaczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy