Reklama

Reklama

Kupiańsk wyzwolony przez ukraińskie wojska

Wojska ukraińskie wyzwoliły Kupiańsk w obwodzie charkowskim - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. W sieci pojawiły się zdjęcia żołnierzy przed budynkami administracji w mieście, Rosjanie mieli "praktycznie nie stawiać oporu".

Siły specjalne SBU są w Kupiańsk, który był i zawsze będzie ukraiński! Uwolnimy naszą ziemię do ostatniego centymetra! Ukrainie!" - napisało SBU na Facebooku. Dołączona również zdjęcia ukraińskich żołnierzy w tym mieście.

Wcześniej nieoficjalne informacje o uwolnieniu miasta przekazały portale i politycy. Ukraińska Prawda podawała powołała się na przekazaną przez urzędniczkę rady obwodowej Natalii Popowej.

Jak wskazał portal, informacje takie przekazują także deputowani, blogerzy i korespondenci wojenni.

"Rosjanie w zasadzie nie stawiali oporu" - poinformował na Twitterze Illia Ponomarenko, korespondent wojenny Kyiv Independent.

Reklama

Sukcesy ukraińskiej kontrofensywy

W ostatnich dniach siły ukraińskie prowadzą skuteczne kontrnatarcie w obwodzie charkowskim i zdołały już - według informacji władz - wedrzeć się na pozycje przeciwnika na 50 km.

W piątek analitycy wojskowi prognozowali, że przy utrzymaniu tempa natarcia Kupiańsk może zostać wyzwolony w najbliższych dniach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy