Reklama

Kułeba o negocjacjach z Rosją w Stambule: Mamy maksymalny i minimalny program

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba powiedział, że delegacja ukraińska przed rozmowami z Rosją w Turcji nakreśliła "maksymalny i minimalny program". W wywiadzie dla Radia Swoboda minister stwierdził, że "na różnych szczeblach trwają kontakty między partnerami Ukrainy a stroną rosyjską".

- Minimalny program w negocjacjach w Turcji to rozwiązanie problemów humanitarnych, maksymalny to zawieszenie broni, osiągnięcie trwałych porozumień w sprawie zakończenia wojny - powiedział Dmytro Kułeba.

Według niego "do tej pory nie osiągnięto żadnych porozumień w żadnym z fundamentalnych punktów negocjacji, ale następuje wymiana poglądów, propozycji i pomysłów".

Dmytro Kułeba: Trwają kontakty między partnerami Ukrainy a stroną rosyjską

- Na różnych szczeblach i w różnych formatach trwają kontakty między partnerami Ukrainy a stroną rosyjską, które mają na celu zachęcenie Rosji do zajęcia bardziej konstruktywnego stanowiska - powiedział Kułeba.

Reklama

Nie będą poruszane kwestie "referendów" - dodał minister.

Kolejna runda rozmów delegacji ukraińskiej i rosyjskiej w sprawie wojny rozpoczętej przez Kreml zaplanowana jest na wtorek rano w Stambule.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama