Reklama

Reklama

Krym: Rezerwiści zapraszani do komisji wojskowych "na sprawdzenie"

Na Krymie trwa mobilizacja. Jak informuje regionalny kanał Telegramu Krymskij Wietier - rosyjscy okupanci wzywają na komisję wojskową mężczyzn do 60. roku życia.

W miastach Saki, Dżankoj i Krasnohwardijskie rezerwiści są zapraszani do komisji wojskowych "na sprawdzenie". Przy tym mają mieć przy sobie paszport.

Krym. Komisja wojskowa

Zgodnie z decyzją miejskiej komisji wojskowej w Eupatorii wszyscy mężczyźni zameldowani w Sakach i obwodzie sakskim, którzy otrzymali kategorię A lub B, muszą od 16 do 20 maja przyjść do komisji. O analogicznych decyzjach poinformowano odnośnie do Dżankoja i Krasnohwardijskiego.

Jak podaje Krymskij Wietier, według oficjalnego komunikatu w komisjach sprawdzane są m.in. "dane osobowe" oraz "miejsce zameldowania i zamieszkania".

Reklama

Wojna w Ukrainie. 80. dzień

Sobota to 80. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że dotychczas wojsko rosyjskie straciło już około 27,2 tys. żołnierzy, z czego około 300 w ciągu ostatniej doby. Jak wyliczono w komunikacie, minionej doby siły rosyjskie straciły też jeden śmigłowiec, 13 czołgów, 34 pojazdy opancerzone, 6 systemów artylerii, 2 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet oraz 6 dronów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy