Reklama

Kremlowska propaganda o wojnie: Katastrofalny błąd liderów

W jednym z rosyjskich programów propagandowych padły zaskakujące słowa. Jeden z zaproszonych gości powiedział, że tzw. specjalna operacja wojskowa - jak Kreml określa wojnę w Ukrainie - była "fatalnym błędem". - Bezsensowna sytuacja prowadzi kraj w ślepy zaułek. To katastrofalny błąd liderów - powiedział propagandysta.

Zaskakujące słowa padły podczas jednego z programów publicystycznych transmitowanych w rosyjskiej telewizji. Fragment wideo opublikował doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

- Pewne jest, że odwaga i heroizm rosyjskich żołnierzy i dowódców absolutnie nie usprawiedliwia faktu, że specjalna operacja wojskowa sama w sobie jest fatalnym błędem, a bezsensowna sytuacja prowadzi kraj w ślepy zaułek - powiedział jeden z propagandystów.

- Z jednej strony jest odwaga okazywana przez człowieka na froncie, a z drugiej - katastrofalny błąd politycznych liderów - powiedział gość w studiu.

Reklama

Konflikt w Rosji. Konsekwencje porażki

Jak uważają eksperci, dla Władimira Putina podbicie Ukrainy miało być najważniejszym osiągnięciem, manifestacją nowej siły Rosji i pierwszym krokiem w procesie odbudowy imperium. Jednak, jak się wydaje, Kreml w swojej misji skazany jest na klęskę. Według analityków jeden ze scenariuszy przewiduje, że zakończenie wojny zostanie wymuszone przez upadek rosyjskiego reżimu. Taka porażka Rosji oznaczałaby, że USA i Europa musiałyby się przygotować na regionalny i globalny chaos. wówczas pojawiłyby się pytania, kto przejmie kontrolę nad rosyjską bronią nuklearną.

Co więcej, o poważnej sytuacji na najwyższych szczeblach władzy, świadczą choćby zawirowania w armii. Kolejne zmiany w dowodzeniu inwazją na Ukrainę następują, gdy - w ocenie komentatorów - w resorcie obrony Rosji trwają tarcia dotyczące przyszłości działań wojennych.

Ich wynikiem są częste rotacje dowódców kierujących działaniami bojowymi. Uważa się także, że resort obrony Rosji jest skonfliktowany ze skrzydłem twardogłowych zwolenników wojny z Ukrainą. W tej walce o wpływy ścierają się z resortem obrony: Jewgienij Prigożyn, założyciel formacji najemniczej zwanej Grupą Wagnera i przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy