Reklama

Reklama

Kreml chce przyłączyć okupowane tereny do Federacji Rosyjskiej

Kreml chce połączyć okupowane terytoria ukraińskie i stworzyć z nich kolejny okręg administracyjny, który miałby wejść w skład Federacji Rosyjskiej - wynika z ustaleń niezależnego portalu Meduza.

Do nowego okręgu miałyby wejść samozwańcze Doniecka Republika Ludowa (DRL), Ługańska Republika Ludowa (ŁRL), a także okupowane terytoria obwodów chersońskiego i zaporoskiego - ustalił portal. 

"Okręg ma pojawić się po przeprowadzeniu na tych terytoriach referendów o dołączeniu do Rosji" - przekazał jeden z informatorów Meduzy. 

Powtórka z Krymu

Omawiane są dwie daty przeprowadzenia fasadowych referendów. Pierwsza z nich to połowa lipca, jeśli pozwoli na to sytuacja na froncie, a druga, bardziej realna, to 11 września. W Rosji odbędą się wtedy wybory władz regionalnych, w tym gubernatorów. Według źródeł już trwa poszukiwanie chętnych do pracy w rosyjskiej administracji separatystycznych republik oraz wojskowo-cywilnej administracji ukraińskich obwodów zaporoskiego i chersońskiego.

Reklama

Rosja chce przekonać do siebie mieszkańców

Meduza podaje, że Kreml poszukuje także specjalistów od marketingu politycznego, którzy mieliby pracować w okupowanych regionach. "Poszukiwane są osoby, które mają doświadczenie pracy z opozycją, mogą działać jakoś niestandardowo, bo zadania w Donbasie nie są łatwe" - powiedział rozmówca portalu. 

Reklama

Reklama

Reklama