Reklama

Reklama

Kolejne eksplozje w Ukrainie. Wojsko: Wybuchy w Łucku i Iwano-Frankiwsku

Seria wstrząsnęła mieszkańcami Łucka i Iwano-Frankwiska. Lokalne władze przekazały, że celem ataku były znajdujące się tam lotniska. Szef władz obwodowych Łucka poinformował, że zginęło dwóch wojskowych. Prawdopodobnie nie zadziałał system alarmowy. Jak donoszą media, wcześniej zaatakowana została miejscowość Dniepr na wschodzie Ukrainy. Tam w wyniku eksplozji zginęła jedna osoba.

O wybuchach w Łucku i Iwano-Frankiwsku na zachodzie Ukrainy oraz w Dnieprze na wschodzie informują w piątek rano ukraińskie media. 

Wojna w Ukrainie. Łuck i Iwano-Frankiwsk pod ostrzałem. Łuna na niebie

Portal Hromadske podaje, że w Łucku i Dnieprze są to pierwsze ataki od początku rosyjskiej agresji. Z kolei agencja UNIAN donosi, że w Łucku w obwodzie wołyńskim w wyniku ataków nie działają dwie kotłownie

Do sieci trafiły zdjęcia opublikowane przez portal NEXTA. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, w wyniku ostrzału w Łucku doszło do poważnego pożaru. Na niebie widać łunę i płomienie sięgające przynajmniej kilkunastu metrów. "Po serii wybuchów w Łucku coś się pali. To prawdopodobnie fabryka silników" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Zarówno Łuck, jak i Iwano-Frankiwsk, znajdują się na zachodzie Ukrainy. Miasta te położone są w odległości około 100-120 kilometrów od Lwowa. 

Relacja w wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Wojna w Ukrainie. Łuck i Iwano-Frankiwsk pod ostrzałem. Zaatakowano lotniska

"Przeprowadzony w godzinach rannych rosyjski atak lotniczy w Iwano-Frankowsku, na zachodzie Ukrainy, był wymierzony w lotnisko" - poinformował w piątek mer miasta Rusłan Marcinkiw. "Wybuchy miały miejsce na lotnisku. Zachowujcie spokój" - zaapelował Marcinkiw. Władze próbują ustalić, dlaczego nie zadziałał system ostrzegania przed atakami lotniczymi.

Również władze Łucka w obwodzie wołyńskim poinformowały o ataku na lotnisko pod miastem. "W lotnisko uderzyły trzy rakiety" - powiedział Ihor Poliszczuk, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Dwie osoby zginęły a sześć zostało rannych  - poinformował szef władz obwodowych Jurij Pohulajko. Zabici to dwaj wojskowi.

Jak podała ukraińska armia, merowie Łucka i Iwano-Frankiwska sprawdzają, dlaczego nie zadziałał system alarmowy.

Wojna Rosja-Ukraina. Dniepr zbombardowany. Nie żyje jedna osoba

Służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, jak dotąd, o jednej ofierze śmiertelnej w Dniprze. W ataku lotniczym, ok. godz. 05.10 czasu polskiego, zrzucono trzy bomby

Ze wstępnych informacji wynika, że pociski spadły w pobliżu przedszkola i budynku mieszkalnego. Jeden z pocisków trafił w fabrykę obuwia. Na miejscu trwa akcja służb.


Wojna w Ukrainie. Ostrzał w Czernihowie. Uszkodzono wodociągi

"Z kolei w wyniku nocnych nalotów na Czernihów na północny wschód od Kijowa uszkodzona została sieć wodociągów" - poinformował w piątek portal Hromadske, powołując się na wodociągi miejskie.

"Oznacza to, że do czasu przeprowadzenia napraw w całym mieście nie będzie wody" - przekazał portal.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy