Reklama

Kobieta z nagrań Putina otrzymała Order Męstwa. "Ranni rosyjscy żołnierze nie chcą być ewakuowani"

Znana z wystąpień u boku Władimira Putina "aktorka" otrzymała od prezydenta Rosji Order Męstwa. Kobieta została przedstawiona jako sanitariuszka. Podczas odbierania wyróżnienia mówiła, że ranni rosyjscy żołnierze nie chcą być ewakuowani z pola bitwy, bo chcą dalej walczyć.

Na noworocznym nagraniu Władimira Putina uwagę przykuła kobieta, która w przeszłości występowała już obok prezydenta Rosji w różnych rolach. Tym razem założyła mundur. 

Kobieta wcieliła się w rolę sanitariuszki, która otrzymała od rosyjskiego prezydenta Order Męstwa. Podczas odbierania wyróżnienia kobieta mówiła o rannych rosyjskich żołnierzach.

"Ta aktorka (!!!), nagrodzona przez dyktatora Putina podczas przemówienia noworocznego tłumaczy, że ranni rosyjscy żołnierze nie chcą być ewakuowani z pola bitwy, bo chcą dalej walczyć razem ze swoimi towarzyszami" - napisał na Twitterze dziennikarz niemieckiego "Bilda" Julian Roepcke.

Reklama

"Nawet dyktator wydaje się znudzony tą okropną propagandą" - dodał.

"Natasza" u boku Władimira Putina

Blondynka dobrze jest znana wszystkim, którzy śledzą nagrania Władimira Putina. Od 2017 r. regularnie pojawia się u jego boku, kiedy rosyjski prezydent spotyka się z rzekomo "zwykłymi ludźmi". Mogliśmy ją widzieć już m.in. jako żeglarkę, kobietę w cerkwi oraz fankę pikników.

Korespondent "Kyiv Post" Jason Jay Smart nazywa ją "Nataszą" i podejrzewa, że jest funkcjonariuszką Biura Ochrony Prezydenta.

Order Męstwa został ustanowiony w 1994 roku. Przyznawany jest obywatelom za ich poświęcenie, odwagę i męstwo wykazane podczas akcji ratunkowych, ochrony porządku publicznego i zwalczania przestępczości, w czasie klęsk żywiołowych, pożarów, katastrof i innych zagrożeń. Może być przyznany także za śmiałe działania w wykonywaniu wojskowego, służbowego i obywatelskiego obowiązku w warunkach zagrożenia życia.

Order może być nadawany wielokrotnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Rosja | order męstwa | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama