Reklama

Reklama

Kijów: Schronieni w metrze zamiast panikować, śpiewali. Pokazano nagranie

Zamiast paniki - muzyka. Dziesiątki ludzi uwięzionych na jednej ze stacji kijowskiego metra, mimo zagrażającym ich życiu rosyjskich nalotów, zachowało spokój i śpiewało piosenki. Nagranie z wydarzenia obiegło media społecznościowe.

Do spontanicznego koncertu w wykonaniu mieszkańców Kijowa, którzy ukryli się w metrze przed bombardowaniami wojsk Federacji Rosyjskiej, doszło na stacji Nywky. Znajduje się ona przy Prospekcie Zwycięstwa, którym wyjeżdża się z Kijowa w kierunku zachodnim.

Na nagraniu widać ludzi siedzących na schodach metra, którzy śpiewają znaną pieśń ludową "Oj u wysznewomu sadu". Opowiada ona o miłości dwojga młodych ludzi, którzy wbrew woli matki dziewczyny spotykają w wiśniowym sadzie.

"Czy rozumiesz choć wielkość daru Bożego, który uczynił cię częścią tego narodu? Kijów dzisiaj, metro Nywky" - napisał Serhij Łychołaj, który opublikował nagranie na Facebooku.

Reklama

Nalot na Kijów. Zginęło co najmniej pięć osób

Po godz. 14 w Kijowie i całym obwodzie kijowskim ponownie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Gdy tylko zawyły syreny ulice opustoszały a po chodnikach poruszali się jedynie pojedynczy ludzie. Jeździły także nieliczne samochody. W mieście, tak jak podczas porannego ostrzału, nie widać było śladów paniki.

Stołeczna policja przekazała, że w samym Kijowie zginęło pięć osób, a 12 zostało rannych. Podkreślono, że bilans ofiar jest niepełny, a liczba zabitych może wzrosnąć. Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Rostysław Smyrnow poinformował z kolei, że w atakach na Kijów zginęło osiem osób, a 24 zostały ranne. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) przekazała informację o pięciu ofiarach śmiertelnych i 47 rannych w Kijowie.

Do nalotów doszło także w 14 innych miastach Ukrainy. Na terenie całego kraju zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych - przekazała rzeczniczka prasowa ukraińskiej policji Marianna Rewa.

Reklama

Reklama

Reklama