Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu Ił-76 w Rosji. Rozbił się niedaleko domów

W rosyjskim mieście Riazań rozbił się samolot transportowy Ił-76. Do tragedii doszło podczas podchodzenia do lądowania. Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych. Z relacji rosyjskiej agencji prasowej wynika, że maszyna rozbiła się w pobliżu domów mieszkalnych.

Wojskowy samolot transportowy Ił-76 rozbił się w piątek podczas lądowania w pobliżu rosyjskiego miasta Riazań. Trzy osoby zginęły, sześć zostało rannych - poinformowała agencja Reuters, powołując się na Interfax.

Ministerstwo Obrony Rosji: To był lot szkoleniowy

Informacje te potwierdziło rosyjskie ministerstwo obrony, które poinformowało, że samolot miał awarię silnika podczas lotu szkoleniowego. 

"O 03:18 czasu moskiewskiego departament ds. Sytuacji kryzysowych w obwodzie riazańskim został poinformowany o katastrofie lotniczej w mieście Riazań. Nie zgłoszono żadnych szkód na ziemi. Informacje o ofiarach są teraz są weryfikowane" - podała agencja TASS, powołując się na rosyjski resort obrony.

Reklama

Dwa ciała w płonącej maszynie

Jak wynika z informacji rosyjskiej agencji, na miejscu pracują służby ratownicze. Wybuchł pożar, który szybko został ugaszony.

"Z płonącego samolotu wydobyto dwa martwe ciała" - potwierdzają ratownicy. Trzy osoby zostały przewiezione do Centralnego Szpitala Klinicznego Regionu Riazań, zaś jedna przebywa na oddziale intensywnej terapii w Miejskim Szpitalu Klinicznym w Riazaniu. Stan rannego jest poważny, ale stabilny.

Korespondent agencji zrelacjonował, że samolot rozbił się na polu w bezpośrednim sąsiedztwie kilku domów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy