Reklama

Reklama

Karty do gry z rosyjskimi zbrodniarzami wojennymi. Mają "służyć" Ukraińcom

Wałerij Załużny, Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, pokazał na Facebooku dwie talie kart do gry. Znajdują się na nich rosyjscy zbrodniarze wojenni, dowódcy i propagandyści odpowiedzialni za zbrojny atak.

Załużny, cytowany przez ukraińską agencję prasową Ukrinform, w komunikacie na Facebooku zwrócił uwagę, że jest to nawiązanie do działań Centralnego Dowództwa USA sprzed 20 lat. W 2002 roku wypuścili oni podobne karty, umieszczając na nich zbrodniarzy wojennych. Miało to pomóc wojsku amerykańskiemu w zapamiętaniu swoich celów podczas gry. Teraz grupa ukraińskich wolontariuszy z InformNapalmu sięgnęła po podobne środki.

Ukraina. Rosyjscy dowódcy na kartach do gry

Jak podaje Ukrinform - przykładowo, czerwonym królem w jednej z talii jest dowódca rosyjskiej inwazji na Ukrainę Aleksander Dwornikow. Od 8 kwietnia został on mianowany dowódcą inwazji na Ukrainę, a wcześniej dowodził grupą wojsk "Południe".

Reklama

"Dzięki wspólnym wysiłkom wojska i ochotników, wysiłkom wszystkich ludzi dobrej woli na świecie, mapa rasizmu z pewnością zostanie pokonana zarówno na polu bitwy, jak i na płaszczyźnie informacyjnej" - napisał Wałerij Załużny na Facebooku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy