Reklama

Reklama

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz rozmawiał z Władimirem Putinem

Olaf Scholz rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji. - Kanclerz wezwał Władimira Putina do jak najszybszego wyrażenia zgody na zawieszenie broni w Ukrainie - poinformował w piątek rzecznik niemieckiego rządu. Putin z kolei "szczegółowo przedstawił logikę i główne cele specjalnej operacji wojskowej" - podał Kreml.

Rzecznik niemieckiego rządu powiedział, że potrzebne jest zawieszenie broni w Ukrainie, aby poprawić sytuację humanitarną i dokonać postępów w znalezieniu "dyplomatycznego rozwiązania konfliktu".

Podczas 75-minutowej rozmowy Olaf Scholz miał także powiedzieć Władimirowi Putinowi o odpowiedzialności Rosji za globalną sytuację żywnościową. 

Prezydent Rosji - jak informuje z kolei Kreml - "szczegółowo przedstawił logikę i główne cele specjalnej operacji wojskowej". Według rosyjskiej relacji rozmowy, Putin mówił również o "środkach podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej" w Ukrainie.

Reklama

Rozmowy Władimir Putin-Emmanuel Macron

Zachodnim przywódcą, który od początku rosyjskiej inwazji najczęściej rozmawiał z Władimirem Putinem, jest Emmanuel Macron. Francuski prezydent próbował być rozjemcą konfliktu. 

Macron w wywiadzie na antenie telewizji France 5 w połowie kwietnia potwierdził jednak, że od czasu odkrycia masowych zbrodni w ukraińskiej Buczy jego dialog, prowadzony z Władimirem Putinem "utknął w martwym punkcie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy