Reklama

Reklama

Kanada nie popiera zakazu wjazdu dla Rosjan. Chodzi o opozycjonistów i żołnierzy

Kanada szuka możliwości osądzenia Rosji za atak na Ukrainę. Nie popiera jednak wprowadzenia zakazu wjazdu na swoje terytorium dla Rosjan - przekazała w czwartek minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly.

Pytana o możliwość wprowadzenia zakazu wjazdu dla Rosjan, podobnego do zakazów wprowadzanych przez część krajów europejskich, Joly powiedziała, że nie popiera takiego zakazu.

Melanie Joly: Rosyjscy opozycjoniści i żołnierze są narażeni na niebezpieczeństwa

Minister wskazała, że uderzyłoby to także w rosyjskich opozycjonistów, którzy są coraz bardziej narażeni na niebezpieczeństwa ze względu na rosnącą desperację "reżimu Putina", a także m.in. w żołnierzy, którzy "są gotowi, by stawić czoła władzom i dezerterują" - cytowała agencja The Canadian Press.

Joly dodała, że Rosja powinna być ścigana za inwazję na Ukrainę, zaś Kanada i sojusznicy analizują możliwości wykorzystania istniejących trybunałów międzynarodowych, bądź nawet stworzenia nowego, do osądzenia Rosji.

Reklama

Kanadyjska minister podczas czwartkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów G7, napisała na Twitterze, że "prezydent Putin zwiększył wysiłki w kwestii swojej wojny, więc my, razem z globalnymi partnerami, musimy wzmocnić nasze wsparcie dla Ukrainy". 

The Canadian Press podała, że w poniedziałek Joly ma przedstawić nowe działania i stanowisko Kanady. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy