Reklama

Reklama

Kadyrow zapowiada szybkie okrążenie Lisiczańska. "Oczyścimy go z banderowskich okupantów"

Wojska rosyjskie wraz z siłami Ługańskiej Republiki Ludowej niebawem okrążą Lisiczańsk (obwód ługański) - powiadomił przywódca Czeczeni Razman Kadyrow. "W najbliższym czasie usłyszycie informacje o zamknięciu kręgu wokół Lisiczańska i oczyszczeniu go z banderowskich okupantów" - napisał w mediach społecznościowych.

"Przekazuję najnowsze informacje operacyjne. Zgodnie z obietnicą mamy obecnie wiele dobrych wiadomości" - napisał Razyman Kadyrow na Telegramie.

Przywódca Czeczenii przekazał, że "jego wojska znacznie postępują w kierunku Siewierodoniecka i Lisiczańska". Według Kadyrowa jest to zasługa działań prowadzonych przez jego żołnierzy i siły z samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej. 

"W najbliższym czasie usłyszycie informacje o zamknięciu kręgu wokół Lisiczańska i oczyszczeniu go z banderowskich okupantów" - dodał Kadyrow

Reklama

Wojna w Ukrainie. Silny ostrzał Lisiczańska 

Jak w środę przekazał gubernator obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj, wojsko rosyjskie zbliża się do Lisiczańska. Miasto jest cały czas ostrzeliwane, ale "Rosjanie nie mogą do niego wejść".  

"Lisiczańsk jest potężnie ostrzeliwany, trwa ustalanie liczby ofiar (..) Ostrzały trwały w nocy i przez cały wczorajszy dzień. Zrujnowane zostały dziesiątki wieżowców, domów prywatnych, komisariat policji. Znalezione zostało ciało jednego zmarłego. Ranną kobietę od razu ewakuowano do Kramatorska (obwód doniecki - przyp. red)" - informował we wtorek Serhij Hajdaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy