Reklama

Reklama

Joe Biden pytany o Ukrainę. "Bez odpowiedzi"

Prezydent USA Joe Biden zabrał głos w sprawie kontrofensywy Ukrainy na południu kraju. Jak dowodził we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, pod kontrolą sił zbrojnych tego kraju znajduje się około 4000 kilometrów kwadratowych terenów, które wcześniej okupowała Rosja. - Ukraińcy poczynili znaczne postępy. Ale myślę, że to będzie długa droga - zaznaczył Biden.

Joe Biden był pytany o kontrofensywę Ukrainy we wtorek w czasie wizyty w Wilmington w stanie Delawere. 

Ukraina: Joe Biden o kontrofensywie: Poczyniono znaczne postępy

Dziennikarze spytali prezydenta USA czy Ukraina osiągnęła punkt zwrotny w wojnie z Rosją. - Pytanie jest bez odpowiedzi. Trudno powiedzieć. Jasne jest, że Ukraińcy poczynili znaczne postępy - zaznaczył polityk.

- Ale myślę, że to będzie długa droga - dodal Joe Biden.

Wcześniej we wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu John Kirby podkreślił, że mimo znacznych problemów, Rosja wciąż ma duże zdolności wojskowe do wykorzystania nie tylko na Ukrainie, ale potencjalnie także gdzieś indziej. 

Reklama

Kontrofensywa Ukrainy. Kirby o "nowej dynamice"

- Nie ma dyskusji, że w Ukrainie borykają się z wieloma problemami, które sami sobie stworzyli. Ale to wciąż bardzo duże i potężne wojsko i Putin wciąż ma dużo zdolności wojskowych - podkreślił. 

Kirby mówił, odnosząc się do ostatnich sukcesów sił ukraińskich, o "nowej dynamice" w wojnie przeciwko Rosji, ale jak podkreślił, to prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski może stwierdzić, czy rzeczywiście jest to punkt zwrotny

Zapowiedział też, że w ciągu najbliższych dni USA ogłoszą kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy