Reklama

Joe Biden będzie rozmawiał z sojusznikami o pociągnięciu Rosji do odpowiedzialności

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden przeprowadzi we wtorek rozmowy z sojusznikami w celu omówienia kryzysu na Ukrainie, w tym koordynacji działań mających na celu pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności.

"Prezydent zwoła bezpieczną rozmowę wideo z sojusznikami i partnerami, aby omówić nasze ciągłe wsparcie dla Ukrainy i starania o pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności w ramach naszej ścisłej koordynacji" - napisano w oświadczeniu Białego Domu.

Biały Dom nie przygotowuje się do wizyty Bidena na Ukrainie

- Biały Dom nie przygotowuje się do wizyty prezydenta USA Joe Bidena na Ukrainie, ale rozważa wizytę w Kijowie wysokiego rangą urzędnika administracji Stanów Zjednoczonych - powiedziała w piątek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

- Nie przygotowujemy się do wizyty prezydenta na Ukrainie - powiedziała Psaki, cytowana przez "New York Times".

Reklama

W czwartek Biden wyraził gotowość do odwiedzenia Ukrainy, ale w ostatnich dniach kilkakrotnie już wyrażał taką wolę i sugerował, że nie pozwalają mu na to chroniące go służby.

Według amerykańskich mediów Biały Dom planuje wysłanie do Kijowa szefa Pentagonu Lloyda Austina lub szefa dyplomacji Antony'ego Blinkena. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022 | Joe Biden

Reklama

Reklama

Reklama