Reklama

Reklama

Język rosyjski znika z ukraińskich szkół w obwodzie lwowskim

W obwodzie lwowskim nie będzie klas z językiem rosyjskim - powiadomił doradca szefa władz obwodowych Oleh Radnyk. To kolejny obwód, który po rozpoczęciu wojny zdecydował się na zamknięcie klas, gdzie lekcje prowadzone były w języku agresora.

Jak zaznaczył, powołując się na informacje Departamentu Oświaty i Nauki obwodu lwowskiego, w obwodzie w minionym roku szkolnym były jeszcze trzecie i czwarte klasy w trzech szkołach, w których uczono w języku rosyjskim.   

"5 września pojawi się oficjalna informacja o odwołaniu rosyjskojęzycznych klas, gdy wszystkie placówki edukacyjne zamieszczą dane w elektronicznej bazie oświaty" - dodał na Facebooku.  

Język rosyjski znika z kolejnych ukraińskich szkół 

Jak przypomniał portal Ukraińska Prawda, nauka języka rosyjskiego została odwołana również w szkołach w obwodzie żytomierskim. Rodzice wybiorą, na jaki inne zajęcia będą uczęszczać ich dzieci. Natomiast nauczyciele języka rosyjskiego będą uczyć innych przedmiotów.  

Reklama

Podobna decyzja została podjęta w obwodzie mikołajowskim, gdzie od 1 września nie będzie lekcji z języka rosyjskiego w państwowych placówkach.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy