Reklama

Reklama

Jedyny taki koncert. Zaśpiewał na terenie elektrowni w Czarnobylu

Swiatosław Wakarczuk - ukraiński piosenkarz i polityk, z wykształcenia fizyk i ekonomista - wystąpił na terenie elektrowni atomowej w Czarnobylu. 46-letni lider zespołu Okean Elzy zagrał dla "obrońców, wolontariuszy i lekarzy".

Wakarczuk wykonał hit "Wszystko będzie dobrze" dla pracowników elektrowni jądrowej, która 26 kwietnia 1986 r. była miejscem jednej z najgorszych katastrof nuklearnych w historii.

"To prawdopodobnie pierwszy występ muzyczny w elektrowni w Czarnobylu! Niesamowici pracownicy - odważni i oddani" - napisał o swoim występie Wakarczuk.

Swiatosław Wakarczuk zaśpiewał na terenie elektrowni w Czarnobylu

Wcześniej muzyk grał m.in. w szpitalu w Zaporożu, mieście w południowo-wschodniej Ukrainie. Zamieścił też w mediach społecznościowych nagranie ze zniszczonego osiedla mieszkaniowego w mieście Sumy na wschodzie Ukrainy.

Reklama

Siły rosyjskie zajęły elektrownię 4 marca. Dyrektor Grossi wielokrotnie wyrażał zaniepokojenie niezwykle stresującymi i trudnymi warunkami pracy załogi ukraińskich obiektów jądrowych w czasie konfliktu, zwłaszcza w Zaporożu i Czarnobylu, które rosyjskie wojsko kontrolowało przez pięć tygodni przed wycofaniem się 31 marca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy