Reklama

Reklama

Jeden ostrzał trafił w 19 Rosjan

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował wideo z artyleryjskiego ataku na rosyjskie pozycje, podczas którego zginąć mogło 19 Rosjan. "Piechota morska czekała, aż w ruinach budynku zgromadzą się dwa tuziny najeźdźców" - pisze sztab. Kryjówkę Rosjan trafiły cztery pociski. Komunikat ukraińskiej armii sugeruje, że okupanci nie przeżyli. Rosjanie stracili od początku agresji na Ukrainę 41 tys. 650 żołnierzy - wynika z komunikatu sił Kijowa.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował w piątek na Facebooku nagranie z ataku na rosyjskie pozycje zarejestrowane przez kamerę wojskowego drona.

Dron śledził kryjówkę rosyjskiego wojska

Ukraiński dron obserwował stanowisko zajęte przez Rosjan. Ukraińcy śledzili nadejście oddziału wroga. Stopniowo żołnierzy w kryjówce przybywało.

Najpierw w ruinach ukryła się grupka siedmiu Rosjan. Następnie dołączyło do nich kolejnych dwunastu żołnierzy - wynika z nagrania.

Rosjanie jako schron wykorzystali zniszczone zabudowania położone przy drodze, do których dostali się od zaplecza.

Reklama

Już po chwili nastąpiło uderzenie artyleryjskie. W sumie na rosyjską kryjówkę, w której przebywało dziewiętnastu żołnierzy, spadły cztery pociski. Najprawdopodobniej były to pociski artyleryjskie.

Operator drona zarejestrował jeszcze jak z ruin wybiega jeden z żołnierzy. Nie wiadomo jednak, czy Rosjanin przeżył, ani co stało się z pozostałymi okupantami.

"Piechota morska czekała aż w pozostałościach budynków zgromadzą się dwa tuziny najeźdźców... Wynik znajduje się w filmie" - napisał ukraiński sztab. Najprawdopodobniej ma to sugerować, że Rosjanie zginęli.

Rosyjskie straty: prawie 42 tysiące żołnierzy

Według ukraińskich sił zbrojnych Rosjanie stracili do piątku na wojnie 41 tys. 650 żołnierzy (zabitych, rannych i wziętych do niewoli).

Armia Ukrainy zniszczyła 4032 opancerzone wozy piechoty, 2964 samochody i cysterny, 1792 rosyjskie czołgi, 950 systemów artyleryjskich, 260 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 123 systemy przeciwlotnicze i 83 pojazdy specjalne.

Podolak: Amnesty International uczestniczy w kampanii dezinformacyjnej

Z komunikatu dowództwa opublikowanego w piątek wynika, że siły ukraińskie zestrzeliły dotąd 223 rosyjskie samoloty, 191 helikopterów, 742 drony i 182 rakiety.

Zatopiono 15 jednostek pływających.

W czwartek wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar powiedziała, że od początku rosyjskiej agresji na Ukraine zginęły tysiące ukraińskich wojskowych. jednak nie ujawniła ich dokładnej liczby. Dodał, ze straty te są znacznie mniejsze niż odnotowywane po stronie rosyjskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama