Reklama

Japonia: Student wyraził solidarność z Ukrainą. Przebrał się za Zełenskiego

Student Uniwersytetu Kioto w Japonii przyszedł na ceremonię wręczenia dyplomów przebrany za prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - przekazała ukraińska agencja Unian. Chciał w ten sposób wyrazić solidarność z Ukrainą.

Na Uniwersytecie Kioto studenci na ceremonię wręczania dyplomów mogą dowolnie się przebrać. Jak podaje YTV news, zapoczątkowało to tradycję zakładania niestandardowych kostiumów. W tym roku jeden ze studentów zdecydował, że wcieli się w postać prezydenta Ukrainy

Student miał wybrać Zełenskiego ze względu na to, że mówi się o nim, że jest "najodważniejszy". Jak przekazał w rozmowie z mediami, już w grudniu zdecydował się na przebranie i zaczął zapuszczać brodę, by jeszcze bardziej upodobnić się do prezydenta Ukrainy. 

Reklama

Na nagraniu zamieszczonym przez niezależną białoruską agencję Nexta zobaczyć można, że student miał na sobie ciemnozieloną bluzę z naszytym herbem Ukrainy - podobną do tych, w których widywany jest Zełenski.

Student miał przy sobie kartki z napisem "Sława Ukrainie. Bohaterom sława" i zdjęciem prezydenta Zełenskiego.

Premier Japonii w Kijowie

Japonia jest jednym z wielu krajów na świecie, które potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę. W ubiegłym tygodniu premier Japonii Fumio Kishida złożył niezapowiedzianą wizytę w Kijowie. Było to pierwsze spotkanie premiera Japonii w Ukrainie od lutego ubiegłego roku oraz pierwsza wizyta japońskiego przywódcy w kraju ogarniętym konfliktem zbrojnym od zakończenia II wojny światowej.  

Podczas wizyty w Ukrainie Kishida spotkał się z prezydentem Zełenskim i odwiedził podkijowską Buczę, gdzie oddał hołd ofiarom rosyjskich zbrodni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Japonia | ​Wołodymyr Zełenski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy