Reklama

Izium: Rosjanie zniszczyli szpital. W środku byli pacjenci

Rosyjskie wojska zniszczyły szpital w Iziumie, 45-tysięcznym mieście w obwodzie Charkowskim. "Pacjenci wydostawali się spod gruzów, jak kto mógł" - opisywał zastępca burmistrza Wołodymyr Macokin. To kolejny przykład rosyjskiej brutalności wymierzonej w obiekty cywilne w Ukrainie.

Od 24 lutego trwa rosyjska agresja na Ukrainę. W trakcie trzynastu dni putinowskie siły wielokrotnie udowadniały, że na tej wojnie cywile nie mogą liczyć na litość czy humanitarne zachowanie agresorów. 

Rosyjska agresja na Ukrainę. Izium: Zniszczono szpital, w środku byli pacjenci

We wtorek zastępca burmistrza Wołodymyr Macokin za pośrednictwem serwisu Facebook poinformował, że rosyjskie wojska zniszczyły szpital w Iziumie, 45-tysięcznym mieście w obwodzie Charkowskim. 

"To izba przyjęć naszego centralnego szpitala miejskiego. Prawdopodobnie kolejna tajna baza NATO" - ironizował Macokin we wpisie, do którego jest dołączone nagranie i zdjęcia zniszczonych budynków.

Reklama

"Pacjenci wydostawali się spod gruzów, jak kto mógł" - dodał.

Wojna w Ukrainie. Rosyjski czołg strzela do cywilnego samochodu

Przykłady nieludzkiego zachowania putinowskich wojsk na wojnie w Ukrainie pojawiają się niemal codziennie. We wtorek do mediów trafiło opublikowane przez ukraińską armię nagranie, na którym widać, rosyjski czołg strzelający do cywilnego samochodu osobowego. W wyniku ataku życie straciło dwóch cywilów. 

Strzelanie do cywilnego samochodu z ludźmi. Rosyjscy najeźdźcy! - podsumowała nagranie ukraińska armia. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wojna rosja ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy