Reklama

Reklama

Iran zaprzecza, by dostarczał Rosji drony

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu Nasser Kanaani zaprzeczył, by Iran dostarczał Rosji drony, które wykorzystywane są podczas wojny w Ukrainie - przekazał portal Ukraińska Prawda. Tymczasem w nocy z wtorku na środę irańskie drony zostały użyte przez siły rosyjskie podczas ataku w obwodzie kijowskim.

- Islamska Republika Iranu uważa informacje o dostawach dronów do Rosji w celu wykorzystania ich w konflikcie w Ukrainie za bezpodstawne i nie potwierdza ich - powiedział Kanaani

Jak przekazał, Iran wyraża sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. - Od początku konfliktu w Ukrainie zawsze przekazywaliśmy naszą pryncypialną i jasną politykę aktywnej bezstronności i sprzeciwu wobec wojny, podkreślając konieczność politycznego rozwiązania sporów między dwiema stronami, z dala od przemocy - dodał. 

Słowa rzecznika są sprzeczne z informacjami, które pojawiły się jeszcze w sierpniu, że Rosja otrzymała od Iranu setki dronów. Podczas wojny w Ukrainie siły ukraińskie kilkakrotnie strącały irańskie drony, które wykorzystują siły rosyjskie. 

Reklama

Pod koniec września ze względu przekazywanie Rosji dronóww Ukrainie została podjęta decyzja o pozbawieniu akredytacji ambasadora Iranu, a także zmniejszeniu personelu dyplomatycznego w Kijowie. W odpowiedzi na decyzję władz w Kijowie, Nasser Kanaani zapowiedział, że taka sama decyzja zostanie pojęta przez władze irańskie wobec ambasadora Ukrainy.  Ukraina. Nocny atak Rosji z użyciem irańskich dronów 

Jak powiadomił Ołeksij Kułeba, szef obwodowej administracji wojskowej, w nocy z wtorku na środę Rosjanie zaatakowali rejon miasta Biała Cerkiew w obwodzie kijowskim. Siły rosyjskie do ataku wykorzystały irańskie drony typu kamikadze.  

W środę rano Siły Powietrzne Ukrainy za pośrednictwem serwisu Telegram powiadomiły, że w nocy zniszczonych zostało sześć dronów "kamikadze", którymi Rosjanie atakowali na południu kraju.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy