Reklama

Reklama

Humań: Tłumy chasydzkich pielgrzymów. Władze odradzały przyjazd

Do Humania w środkowej Ukrainie przybyło ponad 23 tys. chasydzkich pielgrzymów z okazji święta Rosz Haszana, czyli żydowskiego Nowego Roku - podała w niedzielę Zjednoczona Wspólnota Żydowska.

Według państwowej służby migracyjnej obwodu czerkaskiego, 23 września w Humaniu przebywało prawie 20 tys. pielgrzymów. Zjednoczona Wspólnota Żydowska szacuje, że w niedzielę rano liczba ta już przekroczyła 23 tys.

Co roku do Humania na grób cadyka Nachmana z Bracławia, uważanego za jednego z najsłynniejszych mistyków żydowskich, pielgrzymują tysiące chasydów z całego świata. W tym roku Rosz Haszana jest obchodzone w dniach 25-27 września.

Władze odradzały przyjazd

Humań, który leży w obwodzie czerkaskim, nie jest objęty działaniami wojennymi. Jednak zagrożenie ostrzałami rosyjskimi utrzymuje się na całym terytorium Ukrainy, o czym codziennie informują ukraińskie siły zbrojne. Władze odradzały pielgrzymom przyjazd w warunkach wojny

Reklama

Tymczasem, od piątku władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy przeprowadzają pseudoreferenda aneksyjne. Głosowania na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego mają potrwać do wtorku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy