Reklama

Reklama

Holandia nie popiera członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej

Premier Holandii Mark Rutte powiedział, że jego kraj nie popiera dołączenia Ukrainy do Unii Europejskiej. Rutte odniósł się tym samym do wpisu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który w mediach społecznościowych podziękował Holandii za wsparcie w kwestii przystąpienia Ukrainy do Wspólnoty.

"Rozmawiałem z premierem Holandii (...) podziękowałem za bezkompromisowe stanowisko w sprawie sankcji na Rosję i poparcie dla przystąpienia Ukrainy do UE" - napisał we wtorek prezydent Zełeński.

Zapytany przez dziennikarzy o wpis ukraińskiego prezydenta wyraźnie zmieszany premier Mark Rutte powiedział, że Holandia nie popiera wejścia wschodniego sąsiada Polski do Unii Europejskiej.

Wojna w Ukrainie. Rutte: To długofalowy proces

- Rozumiem, że Ukraina ma takie życzenie, ale to długofalowy proces, który może nawet potrwać dziesięciolecia - mówił dziennikarzom szef holenderskiego rządu.

Reklama

Rutte wyjaśniał, że Ukraina może zostać krajem kandydującym do UE, ale podkreślał również, iż nie obiecywał wsparcia Hagi dla członkostwa Kijowa w Unii Europejskiej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy