Reklama

Holandia na razie nie przyjmie uchodźców z Ukrainy

Holandia obecnie nie przyjmie uchodźców z Ukrainy, przebywających w krajach Europy Wschodniej. "Polska, Węgry i Mołdawia twierdzą na razie, że sobie radzą" - stwierdził sekretarz stanu ds. azylu i migracji Eric van der Burg. Zapewnił jednak, że Holandia będzie wspierać kraje sąsiadujące z Ukrainą.

Niderlandy na razie nie zamierzają przyjmować ukraińskich uchodźców z Europy Wschodniej - poinformował w środę w parlamencie sekretarz stanu ds. azylu i migracji Eric van der Burg.

Podczas debaty w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer) polityk zapowiedział, że rząd będzie jednak wspierać kraje sąsiadujące z Ukrainą w ich pomocy obywatelom Ukrainy.

"Niesamowity wysiłek" Polski, Węgier i Mołdawii

Sekretarz stanu powiedział, iż relokacja w Unii Europejskiej rozpocznie się dopiero wtedy, gdy o pomoc zwrócą się kraje, w których przebywają uchodźcy.

"Polska, Węgry i Mołdawia twierdzą na razie, że sobie radzą" - wyjaśniał posłom Van der Burg i wyrażał jednocześnie podziw za "niesamowity wysiłek", jaki te kraje ponoszą w pomocy osobom uciekającym z zaatakowanego przez Rosję kraju.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | uchodźcy | wojna | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy