Reklama

Reklama

Hiszpania wysłała do Ukrainy amunicję. "Wystarczyła na dwie godziny walki"

Hiszpania wysłała do Ukrainy amunicję, która wystarczyła na dwie godziny walki z rosyjskim okupantem - wskazują ukraińskie źródła dyplomatyczne cytowane w poniedziałek przez madryckie media.

Agencja Europa Press odnotowała, że prośby strony ukraińskiej dotyczące ciężkiego sprzętu trwają od kilku tygodni, ale dotychczas nie przyniosły one spodziewanych efektów.

"Ambasador Ukrainy w Hiszpanii powiedział w minionym tygodniu, że udostępniona przez Hiszpanię amunicja starczyła jedynie na dwie godziny walki z rosyjskim najeźdźcą", przypomniała madrycka agencja, dodając, że ambasador Serhij Pohorelcew, dziękując ministerstwu obrony Hiszpanii za gotowość do przeszkolenia ukraińskich czołgistów, stwierdził, że ważniejsza jest wysyłka przez Madryt czołgów dla Kijowa.

Reklama

Hiszpania nie wysłała ciężkiego uzbrojenia

"Hiszpania jest jednym z nielicznych państw alianckich, które nie wysłało jeszcze na Ukrainę ciężkiego uzbrojenia", odnotował z kolei dziennik "La Razon", zaznaczając, że w dotychczasowych transportach znalazły się amunicja, kamizelki kuloodporne, hełmy, granatniki oraz lekkie karabiny maszynowe.

W niedzielę dziennik "El Pais" podał, że hiszpański rząd chce przekazać Ukrainie około 40 czołgów Leopard 2A4 oraz pociski rakietowe Shorad Aspide.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy